09919005285

شنبه تا پنجشنبه: 9:00-17:00

خرید کتراک

کتراک تابستانی

کتراک تابستانی

کتراک هوای گرم چیست؟

کتراک تابستانی یا کتراک هوای گرم همانطور که از نامش پیداست جهت تخریب بدون انفجار و بی صدای سنگ و بتن در آب و هوای گرم و نیمه گرم مورد استفاده قرار میگیرد.

دستور عمل استفاده از این ماده در بسته بندی های کتراک شرح داده شده است. یک نکته خیلی مهم این است که این ماده باید دور از رطوبت نگهداری شود و اگر این نکته رعایت شود کتراک را میتوان تا یک سال در انبار نگهداری کرد. جهت استعلام موجودی، قیمت و خرید انواع کتراک باکیفیت از مجموعه گرین راک میتوانید با شماره های با شماره تلفن های 09919005271 / 09919005285 تماس حاصل فرمایید

زمانی که از این ماده استفاده میشود باید نکات ایمنی بسیاری را رعایت کنید که در ادامه مطلب به آن میپردازیم.

 

نکات ایمنی استفاده از کتراک تابستانی

همانطور که میدانید کتراک تابستانی یک ماده شیمیاییی است و کسی که دارد از این ماده استفاده میکند لازم است نکات ایمنی زیر را حتما رعایت کند:

1.پیش از اینکه شروع به کار شود باید از عینکهای شیشه ای که تماما چشم را میپوشانند برای چشم استفاده شود زیرا در هنگامی که کتراک با آب واکنش میدهد ممکن است حباب هایی ایجاد شود و مواد به سمت چشم پرتاب شود.

2.کسی که در تماس با کتراک است باید از دستکش لاستیکی استفاده کند. جهت ترکیب کردن کترام با اب نباید دست به طور مستقیم تداخل داشته باشد و لازم است که کاربران از دستکش لاستیکی استفاده کنند.

3. پیشنهاد می شود کاربران در زمان کار با کتراک از مقنعه استفاده کنند.

4. در هیچ یک از قسمت های کار با کتراک (هنگام مخلوط کردن کتراک با آب، هنگام ریختن کتراک داخل سوراخ ها و …) نباید کاربران به کتراک به طور مستقیم نگاه کنند.

5. اگر به هر علتی مقداری کتراک (پس از مخلوط شدن با آب) به پوست کاربران پاشیده شد اولین اقدام مهم و مطمئن شستشوی قسمت پاشش با آب سرد است. این کار باید چندین بار انجام شود.

 

تشخیص موقعیت سنگ یا بتن

نکته خیلی مهم قبل از انجام عملیات شناخت سنگ و موقعیت قرار گرفتن آن است. لازم است قبل شروع کار بدانید سنگ یا بتن آزاد است و یا در خاک نهفته است و اینکه بتن مورد تخریب مسلح است یا غیر مسلح.

 

وسایل مورد نیاز برای استفاده از کتراک تابستانی

 

مخلوط کردن کتراک تابستانی و ریختن آن در داخل چال ها

جهت ترکیب کردن عموما استفاده از وسایل مکانیکی بهتر است ولی به وسیله مخلوط کن دستی یا با دست هم این عملیات را میتوان انجام داد. سطلی که برای انجام ترکیب به کار گرفته میشود لازم است که از جنس پلاستیک باشد.آبی که مصرف میشود هم لازم است تمیز باشد و حرارت آن در ماده کتراک زمستانی 25 الی 30 درجه باشد، بهترین و مناسب ترین اندازه آب جهت اضافه کردن به 5 کیلوگرم کتراک تابستانی یک و یک سوم لیتر است و در ماده زمستانی 1.5 لیتر آب می باشد. اگر آب استفاده شده جهت ساختن ملات به حداقل لازم برسد توانایی انبساطی کتراک بیشتر میشود و برعکس با زیادتر شدن آب استفاده شده  از حد لازم قدرت انبساطی آن کمتر می شود. و باید به درصد آب برای ترکیب کردن کتراک توجه کرد.

به دلیل آن که شاید کتراک تابستانی در تماس با هوا قدرت شیمیایی اش کاهش یابد و یا از بین برود بهتر است در  مرحله پایانی در کیسه را باز کرد و سریعا با آب ترکیب کرد و ملات به وجود امده  را آنقدر بهم زد تا ترکیبی کاملا همگن به دست بیاید.

برای ترکیب کردن کتراک در دمای صفر تا 18 درجه از آب بین 25 تا 30 درجه و در دمای 18 درجه به بالا باید از آب معمولی و سرد استفاده کرد.

خمیر کتراک لازم است در کمتر از 5 دقیقه در چال های کاملا  تمیز و بدون رطوبت ریخته شود. اگر درون چال ها آب باشد لازم است خمیر را درون کیسه های نایلونی یا لوله های پلی اتیلن که کمی ضخامت دارد ریخته شود و در چال ها گذاشته شود. چال ها لازم است کاملا با خمیر کتراک پر شوند تا حداکثر توانایی را جهت تخریب داشته باشند.

اگر این دستورالعمل صحیح  انجام شود بعد از 5 تا 6 ساعت بر طبق درجه محیط، تخریبی مطمئن خوهید داشت.

همین حالا برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید !

جهت خرید ، راهنمایی و اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید : از ساعت 9 صبح الی 5 عصر به صورت یکسره در خدمت شما هستیم ...

09919005285
بهترین ها با ما همکاری می کنند ...

برخلاف دیگر تولید کننده های زیر زمینی شرکت ما سابقه همکاری مستمر با بزرگترین سازمان های دولتی و خصوصی را داشته که برخی از آنها را به صورت خلاصه نام میبریم : وزارت دفاع جهموری اسلامی ایران ، شرکت سپاسد سد سفارود کرمان ، شرکت سد سازی زلال ایران ، بیمه تعاون اصفهان و ...

تخریب شیمیایی بتن

تخریب کننده شیمیایی بتن

تخریب کننده شیمیایی بتن یک ماده است که به طور خاص برای تخریب و ضعیف کردن ساختار بتنی استفاده می شود. این ماده معمولاً شامل اسیدها، قلیاها یا مواد شیمیایی دیگر است که قابلیت حل شدن در آب دارند. با استفاده از تخریب کننده های شیمیایی بتن، می توان بتن را در نقاط خاصی که نیاز به تعمیر دارند، ضعیف کرد و سپس آن را بازسازی کرد. این فرآیند به عنوان تعمیر و نگهداری بتن شناخته می شود و در بسیاری از صنایع و ساختمان ها استفاده می شود. با این حال، استفاده نادرست از تخریب کننده های شیمیایی بتن می تواند به صدمه و ...

معرفی بهترین روش های تخریب فونداسیون

معرفی بهترین روش های تخریب فونداسیون

تخریب فونداسیون یک عملیات پیچیده است و باید با دقت و احتیاط انجام شود. تخریب فونداسیون معمولاً به دلیل نیاز به بازسازی یا تعمیرات یا ساختار جدیدی از طراحی استفاده می‌شود. فونداسیون میتواند برای ساختمان های بزرگ بسیار عمیق و همچنین تخریب آن پر دردسر باشد زیرا از این بابت روش های تخریبی بسیار متفاوتی وجود دارد که در ادامه، متداول ترین روش های تخریب فونداسیون ارائه شده است:   متداول ترین نحوه تخریب فونداسیون   استفاده از ماشین‌های سنگین یکی از روش های تخریب فونداسیون استفاده از ماشین‌های سنگی و ...

بهترین راه شکستن سنگ بزرگ

بهترین راه شکستن سنگ بزرگ

در پروژه های تخریبی در برخی مواقع به موانع بزرگی برخورد میکنیم که نیاز به تخریب آنها احساس می شود. برای تخریب راه های مختلفی وجود دارد که به شرح زیر است. شکستن سنگ بزرگ به وسیله ابزارها و تجهیزات مخصوصی انجام می‌شود و به مهارت‌ها و دقت زیادی نیاز دارد. این کار راه‌های مختلفی دارد، از جمله استفاده از انفجار، ابزارهای مکانیکی، و حتی از مواد شیمیایی مانند کتراک. انتخاب بهترین روش بستگی به اندازه، نوع و محل سنگ مورد نظر دارد. در هر صورت، انجام این کار باید توسط افراد و شرکت‌های مجرب و با رعایت ایمنی و مقرر و ...

تماس بگیرید : 09919005285