شنبه - پنجشنبه: 9:00-17:00
10 سال سابقه درخشان

آنفو

آنفو (ANFO)

از ترکیب نیترات آمونیوم (AN) و بنزین یا نفت ویا گازوئیل آنفو به دست می آید. این ترکیب، یک ماده منفجره است. نیترات آمونیوم خود یک ماده منفجره است. اما به خاطر کم بودن حساسیت، به وسیله این ماده مخلوط آنفو را می‌سازند تا بر حساسیت آن اضافه کنند.

آنفو از گروه مواد منفجره ای است که به آسانی می توان آنرا جا به جا کرد.از این ماده منفجره در معادن رو باز استفاده می شود. نیترات آمونیوم یک نوع کود می باشد که میتوان به میزان فراوان و بسیار ارزان آن را فراهم کرد ولی کاربرد آن بسیار مشکل است.

۱_نیترات آمونیوم باید به تناسب ۹۴٬۵درصد به ۵٬۵ درصد با گازوئیل مخلوط شود میزان زیاد گازوئیل موجب بی قدرت شدن و ایجاد دود بیشتر میشود
.۲_میزان کمی آب این ماده را بی اثرمیکند
.۳_برای منفجر کردن آن باید از چاشنی‌های قدرتمندی چون پنتااریترول تترا نیترات یاچاشنی‌های قدرتمندتری بکار برد
.۴-آنفوهای فراوری شده ی آزمایشگاهی و خانگی بسیار فعال می باشند

برای ساخت آنفو باید از نیترات آمونیوم به شکل قرص افشانه شده که به رنگ‌های گوناگون پیدا میشود استفاده کرد این بمب (آنفو) ارزان‌ترین بمب است. مواردی در مورد آنفو: ۱_همجواری نیترات آمونیوم با فلز مس میتواند موجب انفجار شود. ۲_مخلوط آنفو با نمک و پودر آلومینیوم سبب بهبود فرایند خورد وشکسته شدن آن میشود. 3-پنبه و کاغذ تاثیری در انفجار آنفو ندارند.

سوخت آمونیوم نیترات که با نام آنفو نیز معرفی می شود , یک نمک آمونیومی از نیتریک اسید است. این ماده ممکن است به‌شکل مایع، دارای ذرات جامد یا پودر کریستالی سفید یا بی‌رنگ و بدون بو در معرض باشد. نابودی آمونیوم نیترات در آب گرماگیر می باشد.

تولید نیترات آمونیوم :

این ماده با بی اثرکردن اسید نیتریک با آمونیاک ایجاد میشود.. تمامی بخش های تولید این فرآورده محلول نیترات آمونیوم آبی را از روش عکس العمل آمونیاک که یک ماده قلیایی و اسید نیتریک در یک فرایند بی اثر شدن نمک تهیه می‌کنند.

کاربرد آمونیوم نیترات :

قبل از جنگ جهانی دوم از کاربرد انفجاری این ماده استفاده های زیادی می شد. ولی با خاتمه یافتن جنگ جهانی ساخت کود شیمیایی از این ماده در دست تولید قرار گرفت.و بسیار مورداستقبال واستفاده قرار گرفت.

کود معدنی این محصول وقتی فراوری میشود که قطرات غلیظ وسفت شده محلول آمونیوم نیترات 95 تا 99 درصد از بالای برج به سمت پایین به تحریک میشود وسپس خشک می‌شوند.

این ماده به دلیل داشتن خصوصیت هیدروسکوپیک بودن و جذب کردن رطوبت برای نگهداری و بسته‌بندی آن از کیسه‌های مهروموم‌شده معمولا استفاده می‌شود. و برای به هم نچسبیدن دانه‌های کود از یک رابط ضد چسبندگی هم استفاده می‌گردد. برای کم کردن و یا از بین بردن اثر انفجاری و مساعد شدن برای کود شیمیایی قبل از جامد شدن میزان کمی کربنات معدنی به محلول افزوده می‌شود تا تراکم نیتروژن به صورت چشمگیری پایین آید

کود نیترات آمونیوم مایع :

این شکل از کود به‌طورکلی در مخلوط با اوره عرضه می‌شود و به آن به طور خلاصهUAN گفته می‌شود. در بسیاری از جاها به خاطرمشکلات حمل‌ونقل و بسته‌بندی شکل جامد آن رایج شده است.

عکس العمل حل شدن نیترات آمونیوم در آب :

زمانی که این ماده در آب حل می‌شود به خاطر گرماگیر بود واکنش در محدوده آن احساس سرما به شما دست می دهد. عکس العمل حل شدن آمونیوم نیترات را میبینید.

(NH4NO3 (s) → NH4+ (aq) + NO3– (aq

اگر باصبر وحوصله نیترات آمونیوم را که در آب حل‌شده است حرارت داده شود، در همان ابتدا محلول شروع به تفکیک شدن می‌کند تا وقتی‌که اکسید نیتروژن رها شود. بر حسب معمول این گاز اثر خنده‌آور دارد. این تجزیه‌وحل شدن به‌عنوان تجزیه حرارتی شناخته می‌شود و این کار نیاز به دمای بین 180 درجه سانتی‌گراد تا 250 درجه سانتی‌گراد دارد.

این عکس العمل فقط باید تحت شرایط بازرسی شده و با برسی در یک آزمایشگاه شیمی انجام شود، زیرا نیترات آمونیوم می‌تواند موجب صدمه شود و درصورتی‌که زیاد از آن استفاده شود و یا در دمای بالا قرار بگیرد انفجار صورت میگیرد.

آنفو یا سوخت آمونیوم نیترات :

به دلیل پایین بودن ویژگی انفجاری این فراورده به آن روغن‌های معدنی مثل از هیدروکربن‌های سنگین تشکیل‌شده‌اند را می افزایند. روغن سوخت آمونیوم نیترات که طور خلاصه ANFO می‌گویند مخلوطی از نیترات آمونیوم و روغن معدنی است. در دسترس بودن این ماده باعث میشود تا آن را با نظارت کامل در معدن‌های روباز و ساخت تونل مورداستفاده قرار گیرد. عکس العمل نخستین در موقع انفجار، تفکیک هیدروکربن و نیترات آمونیوم به دی‌اکسید کربن (CO2)، نیتروژن و آب است.

خرید کتراک:

همانطور که در مقاله های دیگر ذکر شد مواد انفجاری نیاز به کسب مجوز دارند و برای تخریب با انفجار به علت امکان آسیب های جانی و آسیب به سیستم برق رسانی،انشعبات آبرسانی و… نیاز به کسب مجوز است. در تخریب سنگ و بتن به راحتی بدون کسب مجوز میتواند تخریب را با کتراک انجام داد کتراک قدرتی مشابه به مواد انفجاری دارد و بدون صدا تخریب را به طور کامل انجام  میشود.ما کجا هستیم ؟

آدرس : اصفهان ، کیلومتر 52 جاده اصفهان - نائین ، شهرک صنعتی سگزی
تلفن خرید : 19005271 099
تلفن خرید : 19005285 099
تلفن فکس : 95020085 031
مکاتبات ایمیل : [email protected]
محصولات کتراک

مقالات سایت گرین راک

کتراک تابستانی

کتراک تابستانی

توضیحات کتراک تابستانی کتراک تابستانی و یا همان (کتراک هوای گرم) همانطور که از نامش پیداست جهت تخریب  بدون انفجار و بی صدای سنگ و بتن در آب و هوای گرم و نیمه گرم مورد استفاده قرار میگیرد. دستور عمل استفاده از این ماده در بسته بندی ها شرح داده شده است و این توضیحات در بخش شرح خصوصیات است. یک نکته خیلی مهم این است که این ماده باید دور از رطوبت نگهداری شود. و اگر این نتکته رعایت شود کتراک را میتوان تا یک سال در انبار نگهداری کرد . زمانی که از این ماده استفاده میشود باید نکات ایمنی بسیاری را رعایت کنید که و ...

ادامه مقاله

آنفو

آنفو (ANFO) از ترکیب نیترات آمونیوم (AN) و بنزین یا نفت ویا گازوئیل آنفو به دست می آید. این ترکیب، یک ماده منفجره است. نیترات آمونیوم خود یک ماده منفجره است. اما به خاطر کم بودن حساسیت، به وسیله این ماده مخلوط آنفو را می‌سازند تا بر حساسیت آن اضافه کنند. آنفو از گروه مواد منفجره ای است که به آسانی می توان آنرا جا به جا کرد.از این ماده منفجره در معادن رو باز استفاده می شود. نیترات آمونیوم یک نوع کود می باشد که میتوان به میزان فراوان و بسیار ارزان آن را فراهم کرد ولی کاربرد آن بسیار مشکل است. ۱_نیتر و ...

ادامه مقاله

قیمت کتراک

قیمت کتراک چند است ؟ کتراک در مدل های مختلف و بسته بندی های مختلفی وجود دارد با توجه به کیفیت محصول قیمت گذاری می شود محصولات ایرانی در سه درجه مختلف از کیفیت بسیار عالی تا متوسط رده بندی می شوند و قیمت آنها به این شرح است : کتراک ایرانی درجه یک 180 هزار تومان – کتراک ایرانی متوسط 150 هزار تومان و کتراک معمولی 120 هزار تومان است و در کیسه های دو جداره 20 کیلوگرمی تهیه می شوند که همگی تولیدات ما هستند و این قیمت برای خرید تک می باشد جهت قیمت های عمده با بخش فروش در تماس باشید .   کتراک ها و ...

ادامه مقاله