09919005285

شنبه تا پنجشنبه: 9:00-17:00

خرید کتراک

آنفو

آنفو چیست؟ (ANFO)

از ترکیب نیترات آمونیوم (AN) و بنزین یا نفت و یا گازوئیل آنفو به دست می آید. انفو، یک ماده منفجره است. نیترات آمونیوم خود یک ماده منفجره است. اما به خاطر کم بودن حساسیت، به وسیله این ماده مخلوط آنفو را می‌سازند تا بر حساسیت آن اضافه کنند.

آنفو از گروه مواد منفجره ای است که به آسانی می توان آنرا جا به جا کرد. از این ماده منفجره در معادن رو باز استفاده می شود. نیترات آمونیوم یک نوع کود می باشد که میتوان به میزان فراوان و بسیار ارزان آن را فراهم کرد ولی کاربرد آن بسیار مشکل است.

البته در نظر داشته باشید که مواد انفجاری مانند انفو، نیاز به کسب مجوز دارند و برای تخریب با انفجار به علت امکان آسیب های جانی و آسیب به سیستم برق رسانی، انشعبات آبرسانی و… نیاز به کسب مجوز است. در تخریب سنگ و بتن به راحتی بدون کسب مجوز میتواند تخریب را با کتراک انجام داد کتراک قدرتی مشابه به مواد انفجاری دارد و بدون صدا تخریب را به طور کامل انجام  میشود. شما میتوانید برای خرید کتراک از سایت گرین راک اقدام نمایید.

نکاتی در مورد آنفو

برای ساخت آنفو باید از نیترات آمونیوم به شکل قرص افشانه شده که به رنگ‌های گوناگون پیدا می شود استفاده کرد این بمب (آنفو) ارزان‌ترین بمب است.

سوخت آمونیوم نیترات که با نام آنفو نیز معرفی می شود, یک نمک آمونیومی از نیتریک اسید است. این ماده ممکن است به شکل مایع، دارای ذرات جامد یا پودر کریستالی سفید یا بی‌رنگ و بدون بو در معرض باشد. نابودی آمونیوم نیترات در آب گرماگیر می باشد.

تولید نیترات آمونیوم

این ماده با بی اثرکردن اسید نیتریک با آمونیاک ایجاد میشود. تمامی بخش های تولید این فرآورده محلول نیترات آمونیوم آبی را از روش عکس العمل آمونیاک که یک ماده قلیایی و اسید نیتریک در یک فرایند بی اثر شدن نمک تهیه می‌کنند.

کاربرد آمونیوم نیترات

قبل از جنگ جهانی دوم از کاربرد انفجاری این ماده استفاده های زیادی می شد. ولی با خاتمه یافتن جنگ جهانی ساخت کود شیمیایی از این ماده در دست تولید قرار گرفت.و بسیار مورداستقبال واستفاده قرار گرفت.

کود معدنی این محصول وقتی فراوری میشود که قطرات غلیظ وسفت شده محلول آمونیوم نیترات 95 تا 99 درصد از بالای برج به سمت پایین به تحریک میشود وسپس خشک می‌شوند.

این ماده به دلیل داشتن خصوصیت هیدروسکوپیک بودن و جذب کردن رطوبت برای نگهداری و بسته‌بندی آن از کیسه‌های مهروموم‌شده معمولا استفاده می‌شود. و برای به هم نچسبیدن دانه‌های کود از یک رابط ضد چسبندگی هم استفاده می‌گردد. برای کم کردن و یا از بین بردن اثر انفجاری و مساعد شدن برای کود شیمیایی قبل از جامد شدن میزان کمی کربنات معدنی به محلول افزوده می‌شود تا تراکم نیتروژن به صورت چشمگیری پایین آید

کود نیترات آمونیوم مایع

این شکل از کود به‌طورکلی در مخلوط با اوره عرضه می‌شود و به آن به طور خلاصهUAN گفته می‌شود. در بسیاری از جاها به خاطرمشکلات حمل‌ونقل و بسته‌بندی شکل جامد آن رایج شده است.

عکس العمل حل شدن نیترات آمونیوم در آب

زمانی که این ماده در آب حل می‌شود به خاطر گرماگیر بود واکنش در محدوده آن احساس سرما به شما دست می دهد. عکس العمل حل شدن آمونیوم نیترات را میبینید.

(NH4NO3 (s) → NH4+ (aq) + NO3– (aq

اگر باصبر وحوصله نیترات آمونیوم را که در آب حل‌شده است حرارت داده شود، در همان ابتدا محلول شروع به تفکیک شدن می‌کند تا وقتی‌که اکسید نیتروژن رها شود. بر حسب معمول این گاز اثر خنده‌آور دارد. این تجزیه‌وحل شدن به‌عنوان تجزیه حرارتی شناخته می‌شود و این کار نیاز به دمای بین 180 درجه سانتی‌گراد تا 250 درجه سانتی‌گراد دارد.

این عکس العمل فقط باید تحت شرایط بازرسی شده و با برسی در یک آزمایشگاه شیمی انجام شود، زیرا نیترات آمونیوم می‌تواند موجب صدمه شود و درصورتی‌که زیاد از آن استفاده شود و یا در دمای بالا قرار بگیرد انفجار صورت میگیرد.

آنفو یا سوخت آمونیوم نیترات

به دلیل پایین بودن ویژگی انفجاری این فراورده به آن روغن‌های معدنی مثل از هیدروکربن‌های سنگین تشکیل‌شده‌اند را می افزایند. روغن سوخت آمونیوم نیترات که طور خلاصه ANFO می‌گویند مخلوطی از نیترات آمونیوم و روغن معدنی است. در دسترس بودن این ماده باعث میشود تا آن را با نظارت کامل در معدن‌های روباز و ساخت تونل مورداستفاده قرار گیرد. عکس العمل نخستین در موقع انفجار، تفکیک هیدروکربن و نیترات آمونیوم به دی‌اکسید کربن (CO2)، نیتروژن و آب است.

همین حالا برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید !

جهت خرید ، راهنمایی و اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید : از ساعت 9 صبح الی 5 عصر به صورت یکسره در خدمت شما هستیم ...

09919005285
بهترین ها با ما همکاری می کنند ...

برخلاف دیگر تولید کننده های زیر زمینی شرکت ما سابقه همکاری مستمر با بزرگترین سازمان های دولتی و خصوصی را داشته که برخی از آنها را به صورت خلاصه نام میبریم : وزارت دفاع جهموری اسلامی ایران ، شرکت سپاسد سد سفارود کرمان ، شرکت سد سازی زلال ایران ، بیمه تعاون اصفهان و ...

بتن ریزی روی سیستم گرمایش از کف

بتن ریزی روی گرمایش از کف

همه چیز درباره بتن ریزی روی گرمایش از کف ریختن بتن روی سیستم گرمایش از کف یک فرآیند مهم در ساخت و نصب سیستم‌های گرمایشی زیر کف ساختمان است. این کار به منظور ایجاد پوشش محافظتی بر روی لوله‌ها و سیستم‌های گرمایشی و همچنین ایجاد سطح کف صاف و مناسب برای نصب کفپوش یا مواد دیگر انجام می‌شود. در زیر نحوه ریختن بتن روی سیستم گرمایش از کف را به شما توضیح می‌دهم.   مواد و تجهیزات مورد نیازبتن مخصوص روی کف (بتن معمولاً با مقاومت فشاری بالا و پلاستیسیته مناسب انتخاب می‌شود). میکسر بتن یا میکسر انسانی.و ...

بتن غیر مسلح چیست

بتن غیر مسلح چیست ؟

بتن غیر مسلح یا Plain Concrete به بتنی گفته می شود که درون آن از آرموتور بندی و سازه های فلزی یا بافت های الیافی استفاده نشده است. این نوع از بتن در قسمت هایی از ساختمان یا سازه استفاده می شود که فشار و وزن ساختمان بر روی آن نیست زیرا به دلیل نداشتن سازه فلزی و میلگرد درون آن ، مقاومت سازه بسیار پایین است و نمیتوان فشار زیاد بر روی آن سوار کرد.   کاربرد بتن غیر مسلح استفاده از بتن غیر مسلح در بسیاری از نقاط زیاد تر است مانند کف سازی ، سرامیک ، دیوار کشی و … که قرار نیست مقاومت کششی بسیار و ...

مواد ناریه

قوانین حمل مواد ناریه

قوانین بابت حمل مواد ناریه از سمت وزارت صنایع و معادن وضع شوده است که تحت عنوان آئین نامه ایمنی در معادن در 9 ماده( مواد 129 لغایت 137) ابلاغ شده است که باید رعایت شود علاوه بر این قوانین دیگری توسط وزارت کشور، به عنوان دستورالعمل اجرایی مواد انفجاری مصوب 1382/6/4 شورای امنیت ملی کشور وجود دارد.گرین راک تولیدکننده و فروشنده کتراک باکیفیت ایرانی و خارجی با بهترین قیمت. جهت خرید کتراک از گرین راک با بهترین قیمت از طریق شماره های زیر با کارشناسان ما تماس برقرار نمایید: 03195020085 / 09919005271 / 099190 و ...

تماس بگیرید : 09919005285